JuJitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Paris’te ülkemizi bir kez daha kürsüye taşıdı.

Ana Sayfa » Haber Manşetleri » Ana Manşet » JuJitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Paris’te ülkemizi bir kez daha kürsüye taşıdı.
Paylaş
Tarih : 06 Mayıs 2015 - 19:50

JJİF (DÜNYA JU JİTSU FEDERASYONU) düzenlediği ilk uluslar arası hakemlik kursundan beş hakemimiz başarıyla hakem oldu.

JuJitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Paris’te ülkemizi bir kez daha kürsüye taşıdı.Fransa’nın Paris kentinde 1-4 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılan JJIF Paris Open Ju Jitsu Şampiyonası ve Uluslar Arası Ju Jitsu Hakem Seminerinde Ülkemizi Ju Jitsu ve Brezilya Jiu-Jitsu Federasyonu başarı ile temsil etti; Şampiyonada Federasyon Başkanı Orhan Özaktı, Genel Sekreter Hakan Zafer Özdemir, İdareci Cüneyt Kılıç, Antrenör Ayhan Arslan, Şennur Demir, Hakem Adaylar ve Sporcuların yer aldığı 12 kişilik kafile ile Milli Takımımız yer aldı.

Şampiyona ile eş zamanlı olarak 3 gün boyunca devam eden Uluslar Arası Hakem Semineri sonrasında teorik yazılı testlerden ve uygulamalı sınavlardan başarıyla geçen Federasyon Başkanı Orhan Özaktı, Genel Sekreter Hakan Zafer Özdemir, Çiğdem Kiraz Özaktı, Ş. Selman Özcan ve Özge Özcan Uluslar Arası Hakem olarak sertifikalarını (JJIF – JJEU Continental Licence) alarak Türkiye’nin bu dalda ilk uluslar arası hakemi oldular.
Şampiyona aynı zamanda Word Games Sport Accort (World Combat Games) şampiyonası için puan verdiğinden JuJitsu dalında dünyanın en iyilerinin yer aldığı mücadelede ülkemiz sporcuları oldukça çekişmeli müsabakalar çıkararak Türkiye’nin JuJitsu dalında iddialı olduğunu çiçeği burnunda federasyonun kısa zamanda iyi bir ekip oluşturarak en iyiler arasında yer alma başarısını tüm katılan Ülkeler gösterdi. Tüm sporcuların başarılı maçlar çıkardığı şampiyonada -77 Kg da sporcumuz İlke Kubilay Bulut grubunda 30-0, 18-0 gibi açık farkla aldığı galibiyetlerle dikkat çekti. Aynı zamanda IBJJF Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek İlke Kubilay Bulut bu çabasıyla Paris’te madalyaya ulaşan isim oldu.

Federasyon Başkanı Orhan Özaktı açıklamasında Haziran ayı içerisinde Hollanda’da yapılacak olan JJIF Avrupa Şampiyonası ve İtalyada yapılacak olan Grapling Avrupa şampiyonası öncesi son kez milli takımı deneme fırsatı bulduklarını ve yapılacak olan 10 günlük kamp ile son teknik ve taktik çalışmalarla sporcuları daha üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı. Bu tür uluslar arası müsabakalarda Türkiye Milli Takımı olarak saygı ile karşılandıklarını ayrıca Türkiye’nin bundan sonra JuJitsu hakemleri ile de uluslar arası müsabakalarda temsil edilecek olmasını önemsediğini bu sebeple 2015 yılı içerisinde yapılacak uluslar arası hakem kursları ile eğitimler verileceği bilgisini verdi. Bu müsabakada görev alan tüm teknik ekibini ve sporcularını kutladığını belirtti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Süper Besin Artichoke ile Yenilenin

Artichoke (Cynara Scolymus ): Artichoke ismi bize yabancı gelebilir ancak mutfağımızda ki adının enginar olduğunu öğrendiğinizde biraz şaşıracaksınız.

Burdock Root ile Cildini ve Gücünü Koru

Burdock Root: Ürün içeriğine baktığımızda Anadolu da dulavratotu dediğimiz bitkinin kök ekstresi olduğunu görüyoruz. En çok bilinen özelliği

Dandelion ile Güzelleşirken Güçlenin

Dandelion’un içeriğine baktığımız zaman karahindiba kök ekstresi görüyoruz. Dandelion safra kesesi ve karaciğer sorunlarında oldukça faydalıdır.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar