Süper Besin Artichoke ile Yenilenin

Ana Sayfa » Genel » Süper Besin Artichoke ile Yenilenin
Paylaş
Tarih : 18 Ekim 2016 - 11:34

artichoke01Artichoke (Cynara Scolymus ): Artichoke ismi bize yabancı gelebilir ancak mutfağımızda ki adının enginar olduğunu öğrendiğinizde biraz şaşıracaksınız. Artichoke beslenme destek ürünü haline getirilmiş bildiğimiz enginarın eksraktı ve etken maddesi Caffeoylquinic asids.
İyi bir anti oksidan kaynağıdır ve magnezyum, potasyum, demir ve fosfor mineralleri ile A,C vitaminleri açısından çok zengindir.
Halk arasında en bilinen özelliği karaciğere olan faydasıdır ayrıca safra kesesi içinde yararlıdır. Hem karaciğerde ki toksinlerin atılmasını sağlar hem de yenileyici özelliği vardır. Alkol kullanımı sonrasında karaciğerde oluşan tahribatın önlenmesin de oldukça etkilidir.
Kandaki yağ ve kolesterol düzeyini dengeler, iyi bir idrar söktürücüdür böylece böbreklerin çalışmasını düzenler, kan temizleyici özelliği vardır, kalp ve damar sağlığı açısından da faydalıdır.
Özellikle sporcularda supplement kullanımı sonrasında oluşabilecek karaciğer hasarlarının önlenmesi için kullanılmaktadır ayrıca içeriğinde ki magnezyum ve potasyum antrenman sonrası kas ağrıları ve yorgunluklarında etkilidir.

Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür destek ürünlerini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Mahmut Yılmaz
www.mahmutyilmaz.info

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Burdock Root ile Cildini ve Gücünü Koru

Burdock Root: Ürün içeriğine baktığımızda Anadolu da dulavratotu dediğimiz bitkinin kök ekstresi olduğunu görüyoruz. En çok bilinen özelliği

Dandelion ile Güzelleşirken Güçlenin

Dandelion’un içeriğine baktığımız zaman karahindiba kök ekstresi görüyoruz. Dandelion safra kesesi ve karaciğer sorunlarında oldukça faydalıdır.

Milk Thistle ile Vücut Direncini Arttır Karaciğerini Koru

Milk Thistle: Liretatürde etken maddesi silybum dan dolayı Silybum marianum olarak geçer. Ürünün içeriği halk arasında deve dikeni dediğimiz

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar