SASFED Yönetim Kurulu Duyurusu

Ana Sayfa » Haber Manşetleri » Ana Manşet » SASFED Yönetim Kurulu Duyurusu
Paylaş
Tarih : 23 Ekim 2011 - 18:54

Savunma Sanatları Federasyonu ( SASFED ) Yönetim Kurulu Duyurusu:

Ülkemizde 2005 yılı ve sonrasında kanun ve yönetmeliklerde federatif oluşumları desteklemek amacıyla değişiklikler yapılmıştır. Savunma Sporları Federasyonu 4721 sayılı Türk Medeni Kanunun 59. Maddesi ve 5253 sayılı Dernekler Kanununa istinaden 07.03.2008 tarihinde 34-148/175 Kütük numarasıyla kurulmuş bir federasyondur.

 

Federasyonumuza ilgili kanun gereği Kişisel üyelik yapılamamaktadır. Dernek olarak gerekli evrakların temini ve başvuruya istinaden bahis siteleri yönetim kurulunca üyelik kabulü yapılarak Federasyon üye defterine kaydı yapıldıktan sonra ilgili valiliğe federasyonumuza üye olduğuna dair yazı ile bildirimde bulunulur.

 

Federasyonumuz Gençlik Spor Bakanlığına bağlı olmayıp ilgili Bakanlıktan hiçbir bütçe veya yardım alamamaktadır. Tamamen tüm faaliyetlerini kendi olanaklarıyla gerçekleştirmektedir.

 

Yapılan müsabaka ve seminerler katılımcılarından bu güne dek ücret talep edilmemiştir.

 

Federasyonumuzun en büyük amaçlarından biri çoğunluklu katılımcı bir yapılanma oluşturmak sistem ve sitillerin gelişmesini sağlamaktır.

 

Türkiye’de ve Dünya’da önemli başarılara imza atabilecek yapıda pek çok sporcuya sahip bir ülkede ferdi hareket edildiğinden ne yazıkdır ki, uzun yıllardır ülkemizde çalışılmış olmasına rağmen birçok sistem –stilde yapılanmanın sağlanamamış olması düşündürücüdür. Bunun en önemli sebebi ise federatif bir çatı altında gerekli birliğin oluşmamış olması olarak görülmektedir. Mali gücü yüksek kişiler sporları yapabilmekte organizasyonlara iştirak edebilmekte ama bu çoğunluğa yansımamaktadır. Eğer bir spor branşı federatif bir kimliğe sahip olmazsa gerekli çoğunluğu oluşturamaz, kitleleşemez, o ülkede gelişemez ve suistimallere açık bir şekilde devam etmeye çalışır.

 

Savunma sporları Federasyonu olarak ;

 

Ashihara Karate – Kyokushin Karate

 

Jujitsu

 

Kyokushindo – Mixed martial arts (MMA)

 

Çin Boksu

 

*Self Defence

 

Pars Taktik savunma – Kravmaga – Kapap

 

Sistem-Sitillerinde Faaliyet göstermekteyiz.

 

Bu sistem veya stillerin ilgili antrenörlerinin uluslararası federasyonları ışığında yaptıkları baş vurularının ardından üye derneklerinin tesciliyle Branşın kabulüyle faaliyetlere bünyemizde başlayabilmektedir.

 

Branşların oluşturulması –kabulü aşamasında Türkiye’de bu sporlarla uğraşan antrenör ve gruplara birlikten kuvvet doğar gerçeği doğrultusunda çağrı mesajları gönderilmektedir..Ülkemizde el ele vererek branşlarını hak ettiği seviyeye çıkarma çabamız ve çağrımızın pek çok spor adamı tarafından takdirle karşılanması ve katılımının gerçekleşmesine rağmen bir kısım tarafından değerlendirilmemiştir.

 

SASFED olarak amacımız bu sporları tekelleştirmek değil çoklu katılımla Ülkemizde bünyemizde bulunan tüm branşların hak ettiği çoğunluk ve kaliteye ulaştırmaktır.

 

Eğer tekelleşmek ve rant elde etmek gibi bir amacımız olsaydı spor branşlarının federatif bir yapı altında yer alması için çalışmak yerine (örneğin kyokushin karate sisteminin Karate Federasyonuna bağlanması için özelliklede Federasyon Başkanımızın vermiş olduğu katkı vb.), bize sponsor olmak isteyen bazı kişiler ve gruplarla iş birliği yaparak amatör bakış açısından sıyrılıp,profesyonel mantıkla ciddi paraların döndüğü organizasyonlar gerçekleştirmek olurdu ki, işte asıl kirli menfaat çalışması da bu olurdu.

 

SASFED içerisindeki tüm branşlar için Türkiye de bu sporlara gönül veren ve çalışmak isteyen herkese kapımızın sonuna kadar açık olduğunu beyan ediyoruz.

 

Bu güne kadar art niyetli yaklaşımları sebebiyle hiçbir pozitif hareketin içerisinde olmamış, ve bunun getirdiği aşağılık kompleksleri ve ezikliklerle sadece yapılanları karalamak için hakkımızda seviyesiz ve asılsız ithamlarda bulunan birkaç kişilik zavallının oluşturmaya çalıştığı bilgi kirliliğinin ve yanlış anlamaların önüne geçmek için bazı gerçekleri aşağıda sıralıyoruz

 

a)SASFED bünyesinde herhangi bir şekilde MMA çalıştırıcı belgesi düzenlenmemiştir.

 

Federasyonumuzun düzenlediği yetki belgeleri SASFED ile çalışan spor kulüplerine verilen federasyonumuz üyesi olarak bünyemizdeki branşları çalıştırabilmeleri için gerekli yetki belgesidir. Özellikle taşrada SASFED e bağlı olarak MMA çalışmaları yaptığını söyleyen ama federasyonumuz üyesi olmayan spor kulüplerini belirlemek için yaptığımız bir uygulamadır.

 

b)Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz genele açık yada sadece belirli antrenör gruplarına verdiğimiz seminerlerde katılımcılardan hiçbir ücret talep edilmediği gibi katılımcıların konaklama ve yemek giderleri de dahil olmak üzere tüm masrafları SASFED tarafından karşılanmıştır.

 

c)SASFED içerisinde bünyemize son alınan MMA ve JuJitsu branşlarının oluşturulması aşamasında bu sporlarla uğraştığını bildiğimiz tüm antrenör ve gruplara katılım daveti gönderilerek çoklu katılımın sağlanmasına azami çaba gösterilmiştir.

 

d)MMA ve Ju Jitsu branşlarını şu anda idare eden kişilerin 25 yıldan daha uzun süredir devam eden spor hayatları boyunca çalıştıkları sistemler olan judo,full contact karate branşları,boks,kick box, hapkido ve ju jitsu branşlarından almış oldukları dan ve insructor belgeleri ile yine birey olarak kendilerine avrupadaki ju jitsu federasyonlarından verilen Türkiye ülke temsilcilikleri belgeleri, herhangi bir federasyon içerisinde MMA –Ju Jitsu branşlarının eğitimi ve yapılanması için gerekli teknik alt yapıya fazlasıyla sahip olduklarının kanıtıdır.Kaldıki Türkiye genelinde hareketimize katılan deneyimli antrenörler ile bu kadro güçlenmeye devam etmektedir

 

e)Federasyonumuz Branşları arasında BJJ-GJJ stilleri mevcut değildir. Bünyemizde bu eğitimi veren eğitmenimiz yoktur. Bu stilleri çalışan arkadaşlara federasyonumuz bünyesinde kendi kurullarını oluşturmak suretiyle faaliyet gösterebilecekleri konusunda bilgilendirme yapılmıştır.

 

f)BJJ yapmayan MMA yapamaz yaklaşımı sadece ülkemizde üretilen bir bilgi kirliliğidir. Bu söz ülkemizdeki BJJ ustalarının ağzından duyduğumuz sözler değildir dolayısıyla bu konuda yaptığımız açıklamanın muhatabı BJJ ustaları değil bu safsataları üreten ve BJJ ustalarınıda zan altında bırakan kompleksli kişilerdir.

 

Zaten BJJ sanatının MMA branşını yapmak isteyenlerin ju jitsu çalışması gerekliliği açısından kattıklarını görmezden gelmek akılsızlık olacaktır. Bilindiği gibi BJJ Klasik Japon JuJitsu ve Judo sanatından üretilmiş bir stildir.Yani BJJ nin atası Japon JuJitsu sanatıdır.

 

UFC ligindeki şampiyonların büyük kısmı güreş,sambo,ju Jitsu,boks,kick box gibi farklı savaş sanatı uygulayıcılarıdır.Üretilen safsata laflar bu şampiyonları yok saymaktır ki ne kadar komik olduğu aşikardır.

 

Sonuç olarak hedefimiz savaş sanatlarının tümünün Türkiyede hak ettiği yere ve kaliteye gelmesini sağlamaktır. Bunun için legal anlamda her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu her fırsatta beyan ediyoruz. Rant elde etmeye çalışmamız gibi mesnetsiz iftiralara maruz kalmayı gerçekleştirmeye çalıştığımız hareketin bazı kesimlerde yarattığı hazımsızlık olarak görmekte ve ciddiye almamaktayız. Kaldıki antrenörlük bizlerin spor aşkıyla yapmaya çalıştığımız bir alandır.Asıl kazanç kapımız spor dalları dışındaki işlerimiz ve yine spor dalları dışındaki ticari oluşumlarımızdır.Bunca yıldır yurtiçi ve yurt dışında savaş sanatları icrası için yaptığımız harcamalar federasyon içerisinde branş oluşturmakla karşılanmayacak kadar fazladır.

 

Mevcut Branşlarımız içinde olmak isteyen veya resmi evrakları ve grubu olan federasyonumuz çatısı altında olmak isteyen diğer branşları çalışan arkadaşları her zaman elele vermek için aramızda görmek isteriz.

 

 

Saygılarımızla

 

SASFED Yönetim Kurulu ve Üyeleri

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

Türkiye’nin her yerinden çeşitli branşlardan fahri haber muhabirleri ve yazarlar alınacaktır. İlgilenenler eğitim bilgileri ve spor geçmişlerini

Halsizlik ve Yorgunluk için Alfa Lipoik Asit Mucizesi

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Alfa Lipoik Asit Nedir? ( ALA ) Alfa Lipoik Asit, ALA diyede bilinir. Vücudun ihtiyaç

Koenzim Q10 ile Sporda Yüksek Performans

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Koenzim Q10 Nedir? ( CoQ10 veya Coenzyme Q10 ) Koenzim Q10 besinlerin enerjiye dönüşmesinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar