2015 Ju Jitsu Türkiye Şampiyonası Çankırıda gerçekleşti.

Ana Sayfa » Haber Manşetleri » Ana Manşet » 2015 Ju Jitsu Türkiye Şampiyonası Çankırıda gerçekleşti.
Paylaş
Tarih : 18 Ağustos 2015 - 8:23

00034974_o32 ilden 450 sporcunun katıldığı 2015 yılı Ju Jitsu Türkiye Şampiyonası açılış töreni 14 Ağustos 2015 Cuma günü gerçekleştirildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü Spor Salonu’nda düzenlenen törene Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ziya Şimşek, Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı, antrenörler ve sporcular katıldı.

Tören geçişiyle başlayan programda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra açılış konuşmasını yapan Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı, Ju Jitsu; judo, karate, aikido ve brezilya jiu jitsusu içerisinden çıktığı komplike bir spor olduğunu belirterek, “3 yıllık bir federasyon olmamıza rağmen Dünya Avrupa dereceleri çıkararak 900’ü aşkın antrenör, 6 bin sporcu, 70 kulüple Türkiye’nin yıldız bir federasyonu haline geldik. Üçüncüsünü yaptığımız bu Türkiye şampiyonasına katılan sporcuların ve antrenörlerin disiplinli ve başarılı olmalarının sebebi çalışmaktır. Burada seçilen sporcuların teknik komite tarafından önümüzdeki Balkan Şampiyonasına, Dünya Şampiyonasına ve uluslar arası müsabakalara katılacağı ve buradan alacakları başarılarla ay yıldızı en iyi şekilde dalgalandıracaklarına inanıyorum. Valiliğin, Belediyenin ve Çankırı Karatekin Üniversitesinin bize göstermiş olduğu ev sahipliği ve örnek davranıştan dolayı da kendilerine şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ziya Şimşek, “Şüphesiz üniversitelerimiz sadece bilim yapan yuvalar değil aynı zamanda bu tip etkinliklere de katkı sağlayan kurumlardır. Kapımız her zaman sporcularımıza açıktır. Çalışmaların Çankırı’da ve üniversitemizde yapılmış olmasından dolayı üniversitemiz adına büyük zevk duydum. Yapılacak çalışmaların başarılı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan ise, “Çankırı’da Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonunun üçüncü kez düzenlediği Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan mutluyuz. Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin bu güzel salonunda değerli sporcularımızın yarışmaları, centilmence başarıya koşmaları hepimizin dileğidir. Ben de 1975-76-77-78 yıllarında İstanbul’da karate çalışmış bir sporcuyum. Daha sonra Milli Takım hocası olan Atilla Çeliktürk hocadan karate dersi almış bir sporcu olmanın da gururunu yaşıyorum. Sporcunun makbul olanı ahlaklı olanıdır. Zeki, çevik ve ahlaklı sporcu bizim için önceliklidir. O itibarla önemli olan yarışmalara katılmaktır. Başarı ikinci plandadır. Federasyon başkanımızı tebrik ediyorum. Organizasyonda emeği geçenleri tebrik ediyorum, gençlere de başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı tarafından Sayın Valimiz Vahdettin Özcan’a teşekkür plaketi sunuldu.

cankiri

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

Türkiye’nin her yerinden çeşitli branşlardan fahri haber muhabirleri ve yazarlar alınacaktır. İlgilenenler eğitim bilgileri ve spor geçmişlerini

Halsizlik ve Yorgunluk için Alfa Lipoik Asit Mucizesi

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Alfa Lipoik Asit Nedir? ( ALA ) Alfa Lipoik Asit, ALA diyede bilinir. Vücudun ihtiyaç

Koenzim Q10 ile Sporda Yüksek Performans

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Koenzim Q10 Nedir? ( CoQ10 veya Coenzyme Q10 ) Koenzim Q10 besinlerin enerjiye dönüşmesinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar