Karate Kadın Milli Takımımızın Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Ana Sayfa » Haber Manşetleri » Ana Manşet » Karate Kadın Milli Takımımızın Hedefi Dünya Şampiyonluğu
Paylaş
Tarih : 25 Ekim 2014 - 1:01

Dünya Şampiyonası çalışmalarını sürdüren Kadın Milli Takımımız, kamp çalışmalarında son dönemece Kocaeli’nde girdi. Teknik Direktörümüz İbrahim Erçin, hedeflerinin zirvede yer almak olduğunu söyledi.

#HedefBremen #RoadToBremen

Almanya’da yapılacak Dünya Şampiyonası çalışmalarını sürdüren Kadın Milli Takımımız, kamp çalışmalarında son dönemece Kocaeli’nde girdi. Teknik Direktörümüz İbrahim Erçin, hedeflerinin her zamanki gibi zirvede yer almak olduğunu söyledi.

Son yıllarda dünyanın en istikrarlı karate ülkeleri arasında gösterilen Türk Karatesi, 5-9 Kasım’da Almanya’da yapılan 22. Dünya Karate Şampiyonası’na odaklandı. Hem kadınlarda hem de erkeklerde zirveyi hedefleyen Milli sporcularımız, hazırlık kampı sürecinde son aşamaya geldi.

Fransa’daki son şampiyonada ülkemizi başarıyla temsil eden Kadın Milli Takımımız, Bremen kentindeki organizasyon için final kampına Kocaeli’de girdi. Gölcük’te bulunan The Ness Hotel’de final kampını gerçekleştirecek Kadın Milli Takımımız, Bremen kentindeki Dünya Şampiyonası’nda zirveyi hedefliyor.

ERÇİN: ŞAMPİYONLUKLAR KAZANMAK İSTİYORUZ

Kamp sürecine yaklaşık iki buçuk ay önce girdiklerini belirten Kadın Milli Takım Teknik Direktörü İbrahim Erçin, bu dönemde kuvvet, kondisyon ve teknik antrenmanlar gerçekleştirdiklerini söyledi. Kamp süresince dört turnuvaya katıldıklarını ifade eden İbrahim Erçin, “Başarılı sonuçlar elde ettik. Bu turnuvalarda takımımızın eksiklerini görerek Dünya Şampiyonası’na gidecek son şeklini belirledik. Bu yıl Finlandiya’da takım halinde Avrupa Şampiyonu olduk. Son Dünya Şampiyonası’nda da takım halinde üçüncü olmuştuk. Hedefimiz Almanya’da dünya şampiyonluğu ve ferdi branşlarda da şampiyonluklar kazanmak” dedi.

“BAŞARI TÜRK HALKININ VE KARATE CAMİASININ OLACAKTIR”

İlk hedeflerinin her zaman şampiyonluk olduğunu, ikincilik ve üçüncülüklerin daha sonra geldiğine dikkat çeken Teknik Direktör İbrahim Erçin, “Aramıza yeni sporcularımız var. Onların takıma yavaş yavaş adapte olması gerekiyordu. Federasyonumuzun verdiği destek ile çok iyi yerlerde kamp yapma imkânı bulduk. Bu süreçte aramıza yeni katılan arkadaşlarımız ile diğer sporcular çok iyi uyum sağladılar. Geleceği daha net ve parlak görüyoruz. Bu takımımız ile daha nice şampiyonluklar kazanacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kazandıkları başarıların kişisel değil, Türk halkının ve karate camiasının başarısı olacağını vurgulayan İbrahim Erçin, “Halkımız Dünya Şampiyonası’nda bizi izlesin; desteklerini ve dualarını eksik etmesinler. Onlardan bunu istiyorum” diye konuştu.

YÖNETİM KURULU’NDAN DESTEK

Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu, kampın ilk gününde Kadın Milli Takımımız’ı ziyaret etti. Mazeretleri bulunan üç üye dışında tam kadro olarak gerçekleşen ziyarette kızlarımızın antrenmanını izleyen Yönetim Kurulu, çalışmanın ardından tatlı ikramında bulundu.

Federasyon Başkanımız Esat Delihasan, Kadın Milli Takımımız’ın beklenen seviyede olduğunu, şampiyona kadar da tam hazır hale geleceğini belirterek, “Dünyada karate dendiğinde ilk akla gelen ülkeler arasında Türkiye yer alıyorsa, bu başarıda onların payı büyük. Onlara inanıyoruz, güvenimiz tam. Son Dünya Şampiyonası’nda başarılı sonuçlar almıştık. Amacımız Almanya’da bunu tekrarlamak, bayrağı daha da yukarılara taşımak” dedi.

BAKANLARDAN MORAL ZİYARETİ

Kocaeli’de kamp yapan Kadın Milli Takımımız, 25 Ekim Cumartesi günü, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzel’in ziyareti ile moral depoladı.

Teknik ekip ve sporcularımız ile sohbet etme imkânı bulan Bakan Yılmaz ve Işık, Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil edeceklerine inandıklarını söyledi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yılmaz Spor Kulübü Dikmende Açıldı

Web sitemiz editörlerinden Mahmut Yılmaz hocamız Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Dikmen Keklikpınarında spor salonu açmıştır. Dikmen

Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

Türkiye’nin her yerinden çeşitli branşlardan fahri haber muhabirleri ve yazarlar alınacaktır. İlgilenenler eğitim bilgileri ve spor geçmişlerini

Halsizlik ve Yorgunluk için Alfa Lipoik Asit Mucizesi

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Alfa Lipoik Asit Nedir? ( ALA ) Alfa Lipoik Asit, ALA diyede bilinir. Vücudun ihtiyaç

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar