Türk Karatesinin Büyük Başarısı

Ana Sayfa » Karate » Türk Karatesinin Büyük Başarısı
Paylaş
Tarih : 13 Ekim 2011 - 22:26

Dünya hakemlik sınavında (WKF) uluslararası hakemlerimiz büyük bir başarıya daha imza attı. Sınava giren dört hakemimiz Nizam Baran, Salih Süer, Uğur Kobaş ve Mehmet Akif Gürbüz, Türk karatesi adına önemli bir adım atarak, bir üst kategoriye terfi edip, fire vermeden sınavdan alnının akıyla çıktı. Ayrıca, Ercüment Taşdemir ve Çetin Demirel de dünya hakemlik vizesini alarak büyük bir sevinç yaşattı.

Bu arada, uluslararası hakemimiz Timur Özdemir, Akdeniz Karate Federasyonu Hakem Komitesi Üyesi olarak önemli bir başarıya imza attı.

ANTRENÖRLERİMİZE DE BRAVO

Antrenörlerimiz İbrahim Erçin, Levent Aydemir, Nejmi Alkan, Cengiz Çınar, Savaş Altın, Yıldız Aras, Ercan İnce, Turan Kaptan, Timur Doğan, Ahmet Çelebi ve İsmail Yılgın da yüzde yüz başarı sağlayarak fire vermeden Dünya 1. ve 2. klasman antrenörü oldu. Ayrıca, Milli Takım antrenörümüz Levent Aydemir Akdeniz Karate Federasyonu Teknik Komite Başkanı oldu.

Türkiye Milli Takımlar Teknik Direktörü ve Dünya Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi İbrahim Erçin de Dünya Karate Federasyonu (WKF) teknik kurul toplantısına katıldı ve dünya karatesini ilgilendiren yeni ve önemli kararlar alınmasına katkı sağladı. İbrahim Erçin ayrıca, yine ilk defa yapılan Dünya Karate Federasyonu Antrenör brifinginde panel idarecisi oldu.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ise, Dünya Karate Federasyonu Yönetim Kurulu’na seçildikten sonra ilk olarak, WKF toplantısına katıldı ve çok önemli yenilik ve kararlara imza attı. Türkiye Karate Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Ramazan Oruç da WKF yönetim kurulu toplantısına Başkan Esat Delihasan’ın resmi tercümanı olarak katıldı. Oruç ayrıca, Dünya Karate Federasyonu teknik kurul toplantısı ve antrenör paneline de resmi çevirmen olarak iştirak etti.

GELİŞMELER ÇOK SEVİNDİRİCİ

Tüm bu gelişmelerden üzerine bir açıklama yapan, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, “Hakemlerimiz, antrenörlerimiz ve yöneticilerimizin elde ettiği bu mevzileri, dünya karatesinde etkinliğimizi ve ağırlığımızı artıran çök önemli adımlar olarak değerlendiriyor ve Türk karatesinin geldiği nokta adına gurur duyuyorum. İnşallah bütün bu gayretlerimiz semeresini verecek; hem tatamide ve hem yönetim bazında dünya çapında başarılara imza atacağız. Türk karatesini çok daha güzel günler bekliyor” şeklinde konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Uluslararası Ayvalık Kupası Başlıyor

MAÇ PLANI 6 KASIM 2015 CUMA KAFİLE GİRİŞİ SAAT 8 : 00 TARTI BAŞLANGIÇ SAAT 16 : 00 TARTI BİTİŞ SAAT 16 : 00 GENEL TOPLANTI ( ANTRENÖR / HAKEM

Karate Kadın Milli Takımımızın Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Dünya Şampiyonası çalışmalarını sürdüren Kadın Milli Takımımız, kamp çalışmalarında son dönemece Kocaeli’nde girdi. Teknik Direktörümüz

Karate de Balkan Şampiyonası’nda 8 Madalya

Makedonya’nın ev sahipliği yaptığı 16. Balkan Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Büyük Kadınlar Karate Milli Takımımız, 3 altın,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar