Ankara’da Matrak Antrenör Kursu Tamamlandı

Ana Sayfa » Haber Manşetleri » Ana Manşet » Ankara’da Matrak Antrenör Kursu Tamamlandı
Paylaş
Tarih : 28 Ağustos 2011 - 23:44

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun 2011 yılı faaliyet programında bulunan 1.Kademe Matrak Antrenörlük Kursu Gazi Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulunun işbirliği ve Ankara, Manisa, Tokat, İstanbul, Bursa, Adana ve Antalya illerinden kursiyerlerin katılımı ile tamamlandı. Daha önce Mayıs ayında Ankara’da, Haziran ayında Antalya Kemerde Matrak hakem kursları düzenlenmiş yoğun bir taleple her iki ilden 45 hakem yapılan kursta başarılı olmuş, Türkiye’nin ve Dünya’nın ilk Matrak hakemleri olmuşlardı.

Şimdi ise Ankarada 08 – 19 Ağustos 2011 tarihleri arasında Gazi Üniversitesinde düzenlenen ilk Matrak Antrenör kursunda 18 Antrenör Matrak sporunu tekrar günümüze taşıyıp Türk kültüründe var olan Tomak, Muşt Zen ve Leked kup adlı sporlarıda Matrak bünyesinde hayata geçirip günümüzde yapılan sağlam yapıya kavuşturan ve Kuran Matrakçı Efkan ÇALIŞ’tan aldıkları sıkı eğitimle Türk Ata sporu Matrak ile tanıştılar. Matrak’ın teknik ve taktik yapısını öğrendiler. Eğlenceli ve bir o kadarda verimli geçen kursta Türk milli sporu Matrak’la tanışan kursiyerler, Matrak sporunun temelinde var olan Türk tarihi ve güzel ahlak yapısı ile ilgili bilgiler aldılar.

Yapılan kursun Teorik eğitimleri Gazi Üniversitesi Spor Bilim adamları tarafından verildi. Muhteşem bir spor kültürüne sahip olan Türk milletinin mücadele ve savunma sporları alanında en önemli eseri olan Matrak, kursta ders veren öğretim üyeleri tarafından ilgi ile karşılandı. Öğretim üyeleri başta Matrakçı Efkan ÇALIŞ olmak üzere tüm kursiyerleri takdir ve tebrik ettiler. Her zaman yardıma ve desteğe hazır olduklarını belirttiler.

Kursa katılmak isteyen lakin katılamayan onlarca kişi ise İstanbul’da açılcak olan ikinci Antrenör kursu için şimdiden ön kayıt işlmelerine başladılar.

 

Türk milli sporu Matrak’ın bu günlere gelmesinde emeği olan başta Dünya Matrak Derneği Başkanımız GSGM Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Sayın Sultan SEYHAN Beyefendiye ve Yönetim kurulumuza teşekkür ederiz.

 

Matrak sporunun resmi temsilcisi olan, çalışmalarımızı yöneten ve desteğini esirgemeyen Türkiye Geleneksel Spor Dalları Fedrasyonu Başkanı Sayın Fatih İSTANBULLUOĞLU Beyefendiye ve Federasyon yetkililerine teşekkür ederiz.

BAŞARILI KURSİYERLERİN LİSTESİ

1. EFKAN ÇALIŞ

2. SÜREYYA DALKA

3. COŞKUN ERDOĞAN

4. IŞILAY TONGAL

5. LÜTFİ BUDAY

6. BAHRİ ALPTEKİN

7. BEKİR SAMAT

8. İBRAHİM KARAGÜZEL

9. TEVFİK AKMAN

10. ABDULVAHİT ALAGÖZ

11. REYHAN YENTÜR

12. GÜLBAHAR TAŞ ÇAKMAK

13. TEMUÇİN TUĞRUL YONGA

14. ATAKAN ÇAKMAK

15. EKREM SAK

16. MUSTAFA YILMAZ

17. GÜLŞEN ORAL

18. AYHAN KORKMAZ

 

Matrak_I._kademe_antrenörlük_kursu_ders_programı

Matrak 1.kademe-Antrenör-Kursu-bilgi

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

Türkiye’nin her yerinden çeşitli branşlardan fahri haber muhabirleri ve yazarlar alınacaktır. İlgilenenler eğitim bilgileri ve spor geçmişlerini

Halsizlik ve Yorgunluk için Alfa Lipoik Asit Mucizesi

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Alfa Lipoik Asit Nedir? ( ALA ) Alfa Lipoik Asit, ALA diyede bilinir. Vücudun ihtiyaç

Koenzim Q10 ile Sporda Yüksek Performans

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Koenzim Q10 Nedir? ( CoQ10 veya Coenzyme Q10 ) Koenzim Q10 besinlerin enerjiye dönüşmesinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar