İskenderun Belediyesi Muaythai Turnuvası

Ana Sayfa » En Son Haberler » İskenderun Belediyesi Muaythai Turnuvası
Paylaş
Tarih : 05 Eylül 2014 - 21:48

İskenderun Belediye Başkanlığı maddi destekleri ve Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu işbirliği ile Uluslararası Muaythai Turnuvası 30 Ağustos 2014 Tarihinde İskenderun’da yapıldı. İskenderun ilçesi; 8 Ülkeden Hollanda, Fas (Morocco), Polonya, Belçika, Kazakistan, Azerbaijan, Afgansitan, Irak’tan Avrupa ve dünya şampiyonalarında derece yapmış sporculardan oluşan Dünya Karmasına karşı Türkiye’de Milli takımda derece yapmış sporcuların içinde olduğu takıma karşı dev bir mücadeleye sahne oldu.
 
Organizasyonun açılış töreninde konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; Başta Türkiye Muay Thai Federasyonu İcra Kurulu Başkan Vekili ve Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu Başkanı Hasan Yıldız’ın desteği ile İskendereun Raks Spor Kulübü Başkanı Hülya Şimşek ve Serdar Keskin  tarafından teklif edilen ve Projesi Muaythai Hatay İl Temsilcisi Mehmet Yanık tarafından yapılan organizasyonu bize kazandıran arkadaşlara teşekkür ederim. Belediye Başkanı Seyfi Dingil; Kentimizde uluslararası düzeyde ilk kez turnuva düzenledik, bu gün rahmetli atalarımızın kanmış olduğu zafer bayramına yakışır bir organizasyon olan, “30 Ağustos Zafer Bayramında halkımız için değişik bir organizasyon düzenleyelim istedik. Katkısı olan başta ana sponsor Bayırlı İnşaat’a ‘’Musa Bayırlı’ya  Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili ve  Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu Başkanımız Hasan Yıldız’a Hatay İl Temsilcimiz Mehmet Yanık’a Raks Spor Kulübü Başkanı Hülya Şimşek ve Antrenör Serdar Şimşek’e tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Çok mükemmel bir organizasyon seyrediyoruz dedi. Ringe konuşmalarının ardından Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili ve Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyon Genel Başkanı Hasan Yıldız; İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e katkıları ve günün anısına desteklerinden dolayı plaket verdi.
 
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz; Misafir olarak katıldığı organizasyonda Türkiye Süper Lig 2.si 57 Kg’da Dilek Akar’ın rakibi Faslı Sporcu 57 Kg’da Samla Taguenaoutl’ u yenerek madalyasını ve ödülünü vermek üzere ringe çıktı, Başkan Yavuz ‘’turnuva uluslararası ilk kez düzenleniyor, sporcu kardeşlerime ilçeye ve Hatay bölgesine renk kattıkları için ayrıca teşekkür ediyorum’’, diyerek Atatürk diyor ki ‘’ben sporcunun zeki ve çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’’. Sporcu kardeşlerime sesleniyorum büyük olmak için hiç kimseyi aldatmayacaksın’’ dedi Başkan Yavuz konuşmasının devamında Uluslar arası İskenderun Muaythai turnuvasını düzenleyen başta İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e Türkiye Muaythai Federasyon başkanı Halil Durna’ya, Muaythai Hatay İl Temsilcisi Mehmet Yanık’a, ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyon Genel Başkanı Hasan Yıldız katılımlarından ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’a plaket verdi. Plaket töreninde TBMM Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk’ün Danışmanı ve Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Kızıl, ve Akdeniz Bölgesinden sorumlu Asbaşkan Ziya Diyaddin Yıldırım’da yer aldı.

Müsabakada açıklama yapan Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili ve Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Yıldız; başta Bu dev organizasyonun yapılmasını sağlayan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e Belediye Başkan yardımcıları Ergün Gözüküçük ve Cemil Cengel’e İskenderun Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Soylu’ya,  İskenderun Belediye Meclis Üyesi ve Bayırlı İnşaat Genel Müdürü Musa Bayırlı’ya  Türkiye Muaythai Federasyonu Teknik Koordinatörü ve Milli takım antrenörü Hakan Şahade, Türkiye Muaythai Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Mehmet Yanık, Raks Spor Kulübü Başkanı Hülya Şimşek, antrenör Serdar Keskin’e teşekkür ederiz.

Ayarıca; Sporcuları ile bize destek veren Belçika İron GYM başkanı Yılmaz Asa, Belçika İron Gym Antrenörü Sebastian Gerson’a, Hollanda Günyar Team Trainer Süleyman Günyar’a, Türkiye Muaythai Federasyonu Milli Takımlar Teknik Yılmaz Çeken’e, Türkiye Muaythai Federasyonu Teknik ve İstişare Kurulu Kooridnatörü Hakan Şahade’ye, Muaythai Milli Takım Baş Antrenör Göksel Cingöz’e, Milli Antrenör Burhan Çelik’e Muaythai Antrenörü Recep Geylek ve Serdar Keskin’e Almanya’dan Davut Sidal’a Polonya’dan Rafal Simones’e teşeşkürü borç biliriz. Faaliyeti 10.000 Kişinin ayakta izlediğini ifade eden Hasan Yıldız, başta Belediye Başkanımız, bu sporun gelişmesi ve yaygınlaştırılmasını katkı sağlamış İskenderun halkı dev uluslararası bir organizasyonu canlı görmüş olma şansına sahip oldu, bundan sonra İskenderun sürekli müsabakalar yapılabilecek çünkü 1- Adet Ring yaptırılarak ringin İskenderun’da kalması sağladık, bundan sonra İskenderun’da sürekli maç yapılabilecek dedi. Hatay İl Muaythai Temsilcisi Mehmet Yanık ise;  Bugüne kadar ilk defa 8 Ülkeyi bir araya getirerek organizasyon yapan il sayısı az, mükemmel bir organizasyon gerçekleştirildi, Kentimizi dünyaya tanıtmış olduk. Organizasyon için ciddi tanıtım çalışmaları yaptık, on binlerce ilan binlerce afiş, billboard ve dev afişlerle tanıtımlar sayesinde 10.000’lerce kişi organizasyonu izlemeye geldi, tanıtım çok iyi derecede oldu dedi.

Mükemmel bir atmosferde yapılan organizasyonda İskenderun Anıt alanı Meydanada gerçekleştirildi Profesyonel Ses Işık Sistemi, Trus Yürüyüş Platformu, gösteri için LED kuruldu, Organizasyon HRT TV, Kanal A Tv, Koza TV, ve Nurs TV’den organizasyonu kaydetti organizasyonun yayını hafta içinde yayınlandı, 06 Eylül 2014 Koza TV ve Kanal A Tv’den tekrar verilecek. Organizasyonda Türkiye’den Aynur Akar 60 Kg’da Hollandalı Sertab Koca ile, Hayri Doğan Hozanlı ise 71 Kg’da Belçika’dan Maruce Loic ile, Serdar Yiğit Eroğlu 86 Kg, Kzakistanlı Hoseiyin Ahmamedouv ile, Mehmet Akif Sakman 60 Kg’da Azerbaijanlı Askar Rahimaov ile, Recep İpek 75 Kg’da Polonya’lı Piotry Woznicky ile, Dilek Akar 57 Kg’da Fas’lı Samia Taguanauti ile, Ali Batmaz 67 Kg’da Afganistanlı Efsain Hasimi ile, Mevlana Altuntaş 63,5 Kg Iraklı Riyad Hamza ile karşılaştı, Türkiye’den sporcularımız; Aynur Akar, Hayri Doğan Hozanlı, Serdar Yiğit Eroğlu, Dilek Akar, Ali Batmaz ve Mevlana Altuntaş rakipleri karşısınadki mücadelede galip ayrılırken; Mehmet Akif Sakman ve Recep İpek rakiplerine mağlup oldular.  Bu sonuca göre Türkiye Dünya karması karşısında 6-2 galip oldu.

İSKENDERUN MUAYTHAI TURNUVASI FOTOĞRAF GALERİSİ

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yılmaz Spor Kulübü Dikmende Açıldı

Web sitemiz editörlerinden Mahmut Yılmaz hocamız Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Dikmen Keklikpınarında spor salonu açmıştır. Dikmen

Kick Boks Genç Milli Takımımızdan Dünya Şampiyonasında 13 Altın, 13 Gümüş ve 15 Bronz

Kick Boks Genç Milli Takımımızdan Dünya Şampiyonasında 13 Altın, 13 Gümüş ve 15 Bronz 27 Ağustos – 03 Eylül 2016 tarihleri arasında İrlanda’

Ankara İli Zafer Kupası – 23-25 Eylül 2016 – ANKARA

Ankara İl Temsilciliğimizin 2016 yılı faaliyet programında yer alan Ankara İli Zafer Kupası Müsabakaları 23-25 Eylül 2016 tarihleri arasında

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar