Muay Thai Akdeniz Bölge Şampiyonası

Ana Sayfa » Foto Galeri » Muay Thai Akdeniz Bölge Şampiyonası
Paylaş
Tarih : 12 Nisan 2012 - 22:18

Federasyonumuzun2012 Faaliyet Programında yer alan Gençler ve Büyükler Bay-Bayan Akdeniz Bölge Muaythai Şampiyonası 10-11 Mart 2012 tarihinde Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yapıldı.

Kadirli Belediye Başkanlığı ile Gençlik Hizmetleri Spor İl ve İlçe Müdürlüğü destek ve katkıları ile Federasyonumuz tarafından Kadirli Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona2 gün sürdü.  Müsabakalara, Adana, Osmaniye, Mersin, Antalya, Hatay Burdur ve Isparta’dan toplam 145 sporcu katıldı.

İlk gün yapılan açılış seronomisi yapıldı, açılışa Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, Asbaşkan Okşar Taştan, Yönetim Kurulu üyesi Celal ER, Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Uyuşturucuyla Savaşan Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, Akdeniz Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Urlu, Teknik Koordinasyon ve Teknik Kurul üyeleri Teslime Çelik, Yasin Urlu, Hasan Aykol, Hakan Şahade, Şerif Kalla, Merkez Hakem Üst Kurulu Başkanı Recep Yurtsever, MHÜK üyeleri Murat Yıldız, Bilal Taşdurmazlı, MAHK Üyesi ve Akdeniz BHK Başkanı Yasemin Taşdelen, MPHK Başkanı Kahir Aslan, Osmaniye İl Temsilcisi Hasan Topal,görevli hakemler, il kafile idarecileri, antrenörler ve sporcular ile Osmaniyeli sporseverler katıldılar.

Açılış  konuşması yapmak üzere kürsüye gelen Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan;  spora  ve sporcuya her zaman destek verilmesi  gerektiğini belirterek, yerel yönetim olarak spora  sahip çıkacaklarını söyledi.

  Başkan Tarhan, Kadirli’de sportif faaliyetlerin  artarak devam ettiğini ve geleceğin büyük sporcuların  yetişmesi için birlik ve beraberlik içerisinde hareket  edilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Kadirli’de böyle güzel bir bölge şampiyonasının  düzenlenmesi bizleri mutlu etti. Kadirli’li olarak bu tür organizasyonlara her  zaman ev sahipliği  yapmaya hazırız. Sportif  faaliyetlere önem vermeliyiz. Çünkü çağımızın gereksinimleri arasında önemli  bir yer tutmaktadır. Bu etkinliğin Kadirli’de yapılmasında emeği  geçenlere teşekkür ediyorum. Sporcu arkadaşlarımıza  başarılar diliyorum.”

Osmaniye  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir yaptığı konuşmada; Tüm  müsabakaların dostane bir havada geçtiğini gençlerin bu tür etkinliklerde  sporun birleştirici unsuruyla tanıştığını ifade etti. Müsabakalar sonunda  organizasyona katılan tüm illeri kutluyorum. dedi.

Gençlik  Hizmetleri Spor İl Müdürü Ökkeş Demir son olarak  Müsabakayı Osmaniye ilçemize veren  Federasyon Başkan ve yöneticilerine, destek veren Belediye Başkanımıza ve spora  destek veren, emeği geçen yetkililere teşekkür etti.

Türkiye Muay Thai Federasyonu Asbaşkanı Okşar Taştan’ da  2012 faaliyet raporunda yer alan “Muay Thai Büyükler  ve Gençler Akdeniz Bölge Şampiyonası’nı Kadirli”de gerçekleştirmekten dolayı mutlu  olduklarını ifade ederek,

  “7 ilden gelen sporcu kardeşlerimiz  burada ter dökecek. Dereceye giren sporcular Türkiye şampiyonasına  katılmaya hak kazanacak. Muay Thai sporunda  30 bin olan lisanslı sporcu  sayısını 50 bine çıkarmayı planlıyoruz. Spor  sayesinde gençlerimizi kötü alışkanlıklarından korunmalarını sağlamaktayız.  Muay Thai sporuna  gönül veren değerli sporcu arkadaşlarıma  ve bizleri desteklemek için buralara kadar gelen değerli misafirlerimize  teşekkür ederim.

Asbaşkan  Taştan; Muay Thai sporuna gönül veren değerli sporcu arkadaşlarıma ve bizleri  desteklemek için buralara kadar gelen değerli misafirlerimize özellikle  Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’e ve Kadirli  Belediye Başkanı Ömer Tarhan’a teşekkür ederim.”  dedi.

Akdeniz  Bölge Şampiyonasına katılmak üzere gelen Isparta İl Temsilcisi Murat İşler, Isparta  Erbil Spor Kulübü yöneticisi ve Milli Takım Antrenörü Yaşar Erbil, Antrenör  ve Hakem Bekir Maral, Antrenör ve Hakem Bülent Çetin, sporcuları Ali Erdoğan  Yılmaz ve Raziye Nur Mert’i Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah makamına kabul  etti,

Vali Cerrah;sporcuları ve antrenörlerini Osmaniye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek; “Tüm gençlerimizin sporla uğraşmalarını arzu ediyorum. Çünkü spor hem onları zinde tutuyor ve sağlıklı olmalarını sağlıyor hem de kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor. Bu nedenle ilimizde çocuklarımız ve gençlerimiz için spor alanlarını artırmaya çalışıyoruz.”diye konuştu.

Vali Cerrah, Kadirli’de yapılacak olan Muay Thai Akdeniz Bölge Şampiyonasına Osmaniye, Adana, Mersin, Antalya, Isparta, Hatay,Burdur illerinden katılacak olan tüm sporculara başarılar dileyerek sözlerine son verdi.

Pazar günü yapılan final ve madalya törenleri sonunda erdi şampiyona sonunda Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan tarafından tüm kafile başkanlarına birer plaket takdim etti,Başkan Tarhan kafilerle iki gün boyunca akşam yemeği ikram etti. Kendisine destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca Başta İl Temsilcimiz Hasan Topal’a Osmaniye Antrenörümüz Ahmet Dörlemez’e İl ve İlçe müdürlerimize, Bölge Koordinatörümüz ve MHÜK sekreteri Bilal Taşdurmazlı’ya emek ve katkılarından dolayı, Teşekkür ederiz.

Akdeniz Bölge Şampiyonası sonuçları

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yılmaz Spor Kulübü Dikmende Açıldı

Web sitemiz editörlerinden Mahmut Yılmaz hocamız Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Dikmen Keklikpınarında spor salonu açmıştır. Dikmen

Uluslararası Ayvalık Kupası Başlıyor

MAÇ PLANI 6 KASIM 2015 CUMA KAFİLE GİRİŞİ SAAT 8 : 00 TARTI BAŞLANGIÇ SAAT 16 : 00 TARTI BİTİŞ SAAT 16 : 00 GENEL TOPLANTI ( ANTRENÖR / HAKEM

Muay Thai EURO LİG 66,68 KG. AVRUPA FİNALİ – 11 EKİM 2014 BUCAK’TA

EURO LİG 66,68 KG. AVRUPA FİNALİ – 11 EKİM 2014 BUCAK’TA YAPILIYOR, Maç Programı Görevli Hakem Listesi Türkiye Muaythai Federasyon

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar