Sayokan Belçika Temsilcisi Kamp için Ankaraya Geldi

Ana Sayfa » Haber Manşetleri » Ana Manşet » Sayokan Belçika Temsilcisi Kamp için Ankaraya Geldi
Paylaş
Tarih : 23 Ekim 2011 - 0:30
BELÇİKA TEMSİLCİSİ VE ALPLARI ALTINPARK’TA

 

Sayokan Belçika Temsilcisi Aybar Selim Demir ve Alpları “Korgan Güz Kampı” için Türkiye’ye geldiler. Kamptan sonra Ankara’da çeşitli etkinliklere katıldılar ve Altınpark Alplık okulunu ziyaret ettiler.

Türkiye’ye Korgan Güz kampı için gelen Belçika ekibi Ankara’da da çeşitli etkinliklere katıldılar. 8 Ekim 2010 Cuma günü de Altınpark Alplık okulunu ziyaret ederek “Aybar” Murat Çekiç ve alplarıyla beraber çalışmalara iştirak ettiler. Basının da bu çalışmaya ilgi göstermesiyle Belçika temsilcisi ve alpları bu ilgiden memnun kaldılar. TV ekibi Aybar ve Alplarla mülakatlar yaptı. “Aybar” Selim Demir mülakatında, Türkiye’ye kamp için geldiklerini, Sayokan ve Yesuken üzerine seminer aldıklarını söyleyen Demir, bu vesileyle diğer Ülke temsilcileriyle kaynaşma fırsatı bulduklarını belirtti. Kampın çok faydalı olduğunu söyleyen Demir, alplarının “Yabgu” Nihat Yiğit ile ilk kez tanıştıklarını ve ona karşı büyük saygı duyduklarını iletti.

“Aybar” Selim Demir, soru üzerine Sayokanla nasıl tanıştığınıda anlattı. 2003 yılında, televizyon’da bir talk show programında Yabgu’nun Alplarıyla yaptığı gösteri “o gösteride değerli Aybarımız Murat Çekiç’te vardı” dikkatimi çekmişti. Özellikle Türk savaş sanatı olması beni çok etkilemişti. O günden sonra Sayokan öğrenmeye karar verdim dedi. Aybar Selim Demir, Sayokan’a Belçika’daki rağbetin iyi olduğunu ama Avrupa’nın başkenti olması nedeniyle Türk savaş sanatını tanıtmanın kolay olmadığını ifade etti. Aybar Demir, Allah’a şükür şuanda 20 tane öğrencimiz var dedi. Türkiye’ye getirdiği Belçikalı öğrenciler Sayokan’ın öz Türkçe olan bütün tekniklerini isimleriyle bildiklerini söyleyen Aybar Demir, Anıtkabir ziyaretinden de çok etkilendiklerini belirtti.

TV ekibine gösteriler yapan Belçikalı Alplar öğrendikleri tekniklerin isimlerini o güzel aksanlarıyla söyleyerek gösterdiler. Türkiye’ye ilk kez geldiklerini ve Türk halkının kendilerini çok iyi karşıladıklarını ifade eden Belçikalı alplar, Türkiye’nin mükemmel bir ülke olduğunu ama daha önce hiç tanımadıklarını, Sayokan sayesinde merak ederek öğrendiklerini söylediler. Türklerin çok cana yakın olduklarını, buradaki yardımlaşmayı, samimiyeti ve misafirperverliğinin Belçikada olmadığını ve bu güne kadar da böyle bir ülke görmediklerini söylediler. Ayrıca Türk insanlarından ve Türkiye’den çok etkilendiklerini de belirttiler.

 
 
 

Belçikalı alplar, Sayokan’ın gerçekçi bir savaş sanatı olduğunu, tekniklerin göze hoş gelsin diye yapılmadığını yani estetiğin fazla olmadığını ama etkili bir savaş sanatı olduğunu belirttiler. Alplar, Sayokan’ın önemli unsurlarından birininde karakterinin sağlam olmasıdır, karakteri zayıf olan bireyin Sayokan’a devam edemeyeceğini aktardılar. “Aybar” Murat Çekiç’te Aplık okulunu ziyaretlerinden ve Belçika’daki çalışmalarından ötürü “Aybar” Selim Demir ve alplarına şükranlarını iletti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

Türkiye’nin her yerinden çeşitli branşlardan fahri haber muhabirleri ve yazarlar alınacaktır. İlgilenenler eğitim bilgileri ve spor geçmişlerini

Halsizlik ve Yorgunluk için Alfa Lipoik Asit Mucizesi

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Alfa Lipoik Asit Nedir? ( ALA ) Alfa Lipoik Asit, ALA diyede bilinir. Vücudun ihtiyaç

Koenzim Q10 ile Sporda Yüksek Performans

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Koenzim Q10 Nedir? ( CoQ10 veya Coenzyme Q10 ) Koenzim Q10 besinlerin enerjiye dönüşmesinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar