6. Para-Taekwondo Dünya Şampiyonası

Ana Sayfa » Haber Manşetleri » Ana Manşet » 6. Para-Taekwondo Dünya Şampiyonası
Paylaş
Tarih : 08 Eylül 2015 - 18:40

Dünya Taekwondo Federasyonu’nun düzenlediği ve Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından organize edilen 6. Para Taekwondo Dünya Şampiyonası, 17 Eylül 2015 tarihinde Samsun’daki Yaşar Doğu Spor Salonu’nda yapılacak.

Para Taekwondo Dünya Şampiyonası’nın müsabakaları internet üzerinden canlı yayınlanacak. Şampiyonanın canlı yayınına Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun web sitesinden ulaşılabilecek.

Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin kararıyla “taekwondo” 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na dahil edilmesine karar verilmişti. Samsun’daki Dünya Şampiyonası bu kararın ardından düzenlenen ilk Dünya Şampiyonası olma özelliği taşıyor.

Para Taekwondo Dünya Şampiyonası bünyesinde kyorugi (müsabaka) haricinde poomsae kategorisinde de yarışmalar düzenlenecek.

2015 yılından itibaren Para Taekwondoda da dünya sporcu sıralaması uygulamasına geçildi. Bu uygulamada sporcular, müsabakalarda elde ettikleri puana göre sıralamada kendilerine yer ediniyorlar. Oluşturulan bu dünya sporcu sıralaması için Dünya Şampiyonası yılın en önemli organizasyonu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yılmaz Spor Kulübü Dikmende Açıldı

Web sitemiz editörlerinden Mahmut Yılmaz hocamız Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Dikmen Keklikpınarında spor salonu açmıştır. Dikmen

Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

Türkiye’nin her yerinden çeşitli branşlardan fahri haber muhabirleri ve yazarlar alınacaktır. İlgilenenler eğitim bilgileri ve spor geçmişlerini

Halsizlik ve Yorgunluk için Alfa Lipoik Asit Mucizesi

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Alfa Lipoik Asit Nedir? ( ALA ) Alfa Lipoik Asit, ALA diyede bilinir. Vücudun ihtiyaç

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar