Kukkiwon Gösteri Takımı 15 Ekimde Ankara’da

Ana Sayfa » Haber Manşetleri » Ana Manşet » Kukkiwon Gösteri Takımı 15 Ekimde Ankara’da
Paylaş
Tarih : 12 Ekim 2011 - 13:31

Kukkiwon Taekwondo Gösteri Takımı 15 Ekim 2011′de Ankara’da bir gösteri yapacak.

High side kick
Kore Kültür haftası etkinliği çerçevesinde Kore’den gelecek olan Kukkiwon Taekwondo Gösteri Takımı 15 Ekim 2011 Cumartesi günü Saat:14:00’de İsmet IRAZ Taekwondo Salonunda bir gösteri yapacaklardır.

 

Bu gösteriye tüm Taekwondo Sporcuları ve Taekwondo sevenler davetlidir.

 

Türkiye Taekwondo Federasyonu

 

Jump side kick

15 Ekim Cumartesi günü Saat:14:00’de İsmet IRAZ Taekwondo Salonuna imkanı olan tüm taekwondocuların mutlaka gelip izlemesini tavsi ederiz dünya çapında organizasyonlara imza atan bir kukkiwon gösteri takımının ülkemizde yapacağı bu gösterinin genç taekwondocu kardeşlerimiz için yeni bir pencere açıp onlara taekwondo hakkında farklı bakış açıları kazandıracağına inanıyoruz.

 

Kukkiwon’u tanıyalım :

Kukkiwon Dünya taekwondosuyla ilgili aktivitelerin yerine getirilmesi için inşa edilmiş bir arenadır.Dünya taekwondosunun merkezi kabul edilir.Yapımına 1971 yılı 9 kasımında başlandı ve 1972 -30 Kasım’ında tamamlanarak hizmete girdi.Kore’de Seul’un Kangman bölgesinde bulunmaktadır.Bu hayalin gerçekleşmesi ve Dünya taekwondosunun bir merkeze kavuşması için çok insan sıkı gayret gösterdi ancak Bu konuda Dünya taekwondo Federasyonu (W.T.F:) başkanı Dr. Un.Yong Kim’in gayretleri çok büyüktür.Kukkiwon Kore Cumhuriyeti tarafından 7-Temmuz-1974te hukuki ,tüzel bir kişiliğe kavuşturuldu ve çalışmaları özerk bir yapıya büründürüldü.Yani Kore yönetiminin Kukkiwon üzerinde hiç bir yetki ve yönlendirmesi yoktur.Bu tarihte başkanlığına Dr. Un Yong Kim seçildi.

Poomse

Kukkiwon ileri seviye taekwondo çalışmak isteyen kimselere çok modern imkanlar hazırlar.Dünya taekwondo yarışmalarını organize eder.Dünya taekwondo Şampiyonaları organizasyonları ,Asya taekwondo şampiyonası organizasyonlara, Uluslararası hakem ve antrenör seminerleri WTF tarafından burada planlanır.Kukkiwon Çok sayıda taekwondo organizasyonuna da ev sahipliği yapar.Her yıl Dünyanın sayılı taekwondocuları burada bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunurlar.

 

Kukkiwon, dan terfi testlerini tespit eder ve uygular.Dünyada bu seviye tespitlerinin nasıl olacağını hangi Dan seviyesinin nasıl elde edileceğini kararlaştıran tek resmi merkez burasıdır.WTF organizasyonuna kayıtlı olan hiç bir taekwondo çalışıcısı ,buraya kaydını yaptırmadan Dan derecesi kazanamaz.Dan derecesi WTF’ ce onaylanmamış hiç bir sporcunun kemer derecesi geçerli olmaz.Uluslararası taekwondo şampiyonalarına katılmak isteyen sporcular Kukkiwondan Dan sertifikalarını almış olmaları ve lisanslarını onaylatmaları gerekir.2002 yılı başı itibariyle Kukkiwona kayıtlı tahminen 3 milyondan fazla sertifikalı sporcu vardır.

Taekwondonun uluslararası bir spor haline gelmesinde ,Olimpiyatlarda gösteri sporu olarak yer almasında ve nihayet Sydney olimpiyatlarında resmi spor dalı olmasında Kukkiwonun çalışmaları büyüktür.Bu oyunlardaki organizasyon ve sorumluluğu yine kukkiwon üstlenmiştir.

Kukkiwon taekwondonun teknik gelişimi ve ilerlemesiyle de ilgilenmektedir.Modern bir spor dalı olabilmesi için sürekli kural değişiklikleri yaparak geniş kitlelere yayılan bir spor dalı oluşturulması gayreti içindedir.Malzemelerin seçimi ve gelişimi Toplumla ilişkiler ,Yayınlar ,öğrenci ve antrenörlerin çalışması gibi geniş çalışma sahaları vardır.

Kukkiwon Demo Team Gösterilerinden Fotograflar:

 

 

Kukkiwon Demo Team Gösterilerinden Videolar:

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

Türkiye’nin her yerinden çeşitli branşlardan fahri haber muhabirleri ve yazarlar alınacaktır. İlgilenenler eğitim bilgileri ve spor geçmişlerini

Halsizlik ve Yorgunluk için Alfa Lipoik Asit Mucizesi

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Alfa Lipoik Asit Nedir? ( ALA ) Alfa Lipoik Asit, ALA diyede bilinir. Vücudun ihtiyaç

Koenzim Q10 ile Sporda Yüksek Performans

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Koenzim Q10 Nedir? ( CoQ10 veya Coenzyme Q10 ) Koenzim Q10 besinlerin enerjiye dönüşmesinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar