Wushu Aday Hakem Kursu ve Gelişim Semineri

Ana Sayfa » Haber Manşetleri » Ana Manşet » Wushu Aday Hakem Kursu ve Gelişim Semineri
Paylaş
Tarih : 09 Eylül 2015 - 21:39

WUSHU ADAY HAKEM KURSU ve GELİŞİM SEMİNERİ
12-13 EYLÜL 2015
PURSAKLAR SPOR SALONU – ANKARA

HAKEM OLABİLME ŞARTLARI

Madde 23 —Hakem eğitim kurslarına katılabilmek için aşağıdaki şartlar aranır.
a) TC Vatandaşı olmak.
b) 18 yaşından küçük 45 yaşından büyük olmamak.
c) En az lise veya dengi okul mezunu olmak (Milli sporcularda, 2. Duan ve üstü olanlarda tahsil şartı aranmaz).
d) Spor Genel Müdürlüğü ve İlgili federasyonların Ceza kurulları tarafından 1 defada 3 ay veya daha fazla yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezalarıyla cezalandırılmamış olmak.
e) Daha önce Wushu ya da başka bir spor dalında hakem, sporcu veya başka bir görevde iken bir defada altı ay veya daha fazla süreli hak mahrumiyeti veya yarışmalardan men cezası almamış olmak.
f) Ortopedik sakatlığı bulunan hakem adayları, hakemlik kurslarına katılabilir, yalnız yazılı ve sözlü sınava alınırlar.
g) Branşındaki kulüplerin yönetim kurullarında yönetici, antrenör, sporcu ve İl Temsilcisi olanlar hakem kurslarına katılabilirler, ancak bu görevlerini muhafaza ettikleri sürece hakemlik yapamazlar.
h) Düzenlenen hakem kurslarında sınavlarda başarılı olmak.
ı) Federasyonumuzun Ceza talimatına göre Ceza Kurullarınca haklarında altı aydan fazla veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl, yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak.
i) Branşındaki kulüplerin yönetim kurullarında yönetici, antrenör, sporcu veya il temsilcisi olanlar hakem kurslarına katılabilirler. Ancak bu görevlerini muhafaza ettikleri sürece hakemlik yapamazlar.

WUSHU ADAY HAKEM KURSU İÇİN İSTENEN EVRAKLAR

1- Savcılıktan alının sabıka kaydı
2- İl Spor Müdürlüklerinden alınan sporcu ceza kaydı
3- 4 adet vesikalık fotoğraf
4- Lise mezuniyet belgesi (Milli sporcular ve 2. Duan olanlardan mezuniyet şartı aranmaz)
5- Nüfus cüzdanı fotokopisi
6- Wushu lisansı fotokopisi (2015 yılı vizeli)
7-Hakem bilgi formu
8- Wushu Aday Hakem kursu ücreti 110 TL
9- 1 adet şeffaf plastik dosya

WUSHU HAKEMLİK KURSU ve GELİŞİM SEMİNERİ

 

 

 

 

 

 

 

NOT : 12 Eylül 2015 Cumartesi günü katılımcılar kayıt için 08.00 – 12.00 saatleri arasında Ankara İli Pursaklar İlçesi Pursaklar Kapalı Spor Salonunda hazır olacaklardır. Saat 12.00’a kadar kayıtlar devam edecek olup, Aday Hakem Kursu saat 12.00’da başlayacaktır. Katılımcılar dosyalarını eksiksiz bir şekilde kayıt esnasında kurs yetkilisine teslim edeceklerdir. Eksik evrakı olanların dosyaları kabul edilmeyecektir. Ayrıca Aday Hakem Kursuna katılacaklar hakem kıyafetleri ile katılım sağlayacaklardır. Kursiyerler yanlarında yazılı için kalem ve not almak için kağıt hazır bulunduracaklardır

WUSHU (SANDA – TAOLU) HAKEM GELİŞİM SEMİNERİ

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Wushu (Sanda-Taolu) Hakem Gelişim Semineri 12-13 Eylül 2015 tarihlerinde Ankara Pursaklar Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. Güncel hakem kuralları Merkez Hakem Kurulu tarafından katılım sağlayan hakemlerimize aktarılarak bilgilenmeleri sağlanacaktır. Ayrıca hakemlikle alakalı genel bilgiler, oyun kuralları, müsabaka yönetmeliği, desisyon doldurma anlatımı, puan, ikaz, ceza, saymalar, yönetim ve organizasyon bilgisi dersleri işlenecektir. Katılım sağlayan hakemlerimiz Gelişim Seminerine hakem kıyafetleriyle iştirak edecek olup, 12 Eylül 2015 Cumartesi günü saat 9’da faaliyetin yapılacağı Pursaklar Spor Salonunda hazır olmaları gerekmektedir.

KATILIM İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1-Hakem Bilgi formu

2-Hakem Kimlik Kartı fotokopisi

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yılmaz Spor Kulübü Dikmende Açıldı

Web sitemiz editörlerinden Mahmut Yılmaz hocamız Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Dikmen Keklikpınarında spor salonu açmıştır. Dikmen

Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

Türkiye’nin her yerinden çeşitli branşlardan fahri haber muhabirleri ve yazarlar alınacaktır. İlgilenenler eğitim bilgileri ve spor geçmişlerini

Halsizlik ve Yorgunluk için Alfa Lipoik Asit Mucizesi

Elit sporcuların mutlaka kullanması gereken destek ürünleri: Alfa Lipoik Asit Nedir? ( ALA ) Alfa Lipoik Asit, ALA diyede bilinir. Vücudun ihtiyaç

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

internet haberleri Annest arttrc besinler milk tea K ay,atom ay Mobil takipci, facebook beeni hilesi

Asmatavan Ankara

Ankara Dekorasyon Firmalar